Akasya Kültür Sanat Logo
ALENEN SANAT

AKS’de “Alenen Sanat” Zamanı

İyilik İçin Sanat Derneği ve Akasya Kültür Sanat iş birliği ile hayata geçirilen Alenen Sanat projesi ile genç sanatçıların eserleri sanatseverlerle buluşuyor. Her sanat dalının değerlendirildiği multidisipliner bir platform olan Alenen Sanat’ta, prova ve atölye imkânının yanı sıra sanatçılara eserlerini sergileme alanı ve performanslarını gerçekleştirme olanağı sunulacak.

Türkiye’de sanat ortamının gelişimine katkıda bulunan İyilik İçin Sanat Derneği ile kültür ve sanatın buluşma noktası olan Akasya Kültür Sanat ev sahipliğinde ortaya çıkan Alenen Sanat projesi kapsamında yeni nesil sanatçıların keşfedilmesi ve tanıtılması amaçlanıyor. Resimden heykele, dijital sanatlardan enstalasyona çeşitli alanların bir arada değerlendirildiği multidisipliner sanat projesi olan Alenen Sanat, hem sanatın hem de yeni nesil sanatçıların gelişmesinde rol oynayacak. Sanat kariyerlerini geliştirmek isteyen yeteneklerin çalışmalarını sanatseverlerle buluşturan proje kapsamında, başvurular arasından seçilen sanatçılara, kendi iradeleriyle yürütebilecekleri disiplinler arası bir paylaşım ve sergileme imkânı sunulacak.

Katılımcı, demokratik ve çok sesli bir sanat ortamında sanatın her alanından eserleri sanatseverlerin beğenisine sunmayı amaçlayan proje kapsamında sanatçılar, danışma kurulunun belirleyeceği bir tema çerçevesinde seçme sürecinden geçecekler.

Herhangi bir sanat eğitimi koşulu aranmaksızın yeterli bir portfolyo ile öğrenci, amatör veya profesyonel her sanatçının başvurusu değerlendirmeye alınacak. Başvuruların ardından projeye katılmaya hak kazanan sanatçılar Akasya Kültür Sanat’ın açık stüdyo, sessizlik odası, fuaye, açık duvar ve açık sahne gibi alanlarından faydalanabilecek.

Alenen Sanat projesinin ilk ayağında yer almak isteyen sanatçılar 5 Eylül 2021'de sona eren seçme sürecine iyilikicinsanat.org/akasya-alenen-sanat sayfasındaki formu doldurarak katıldılar. Jüri tarafından projeye seçilen sanatçılar eserlerini ve performanslarını yakında Akasya Kültür Sanat'ta sanatseverlerle buluşturacak.

KATILMAYA HAK KAZANAN SANATÇILAR

Asiye Yüce

Burak Dağ

Büşra Nur Kayadibi

Cem Deniz Karakoçoğlu

Cemrehan Karakaş

Cüneyt Işık

Dilan Kopar

Enes Elbaş

Fadik Erin

Gonca Göde

Gülçin Karaman Nevruz

İpek Erfidan

Melek Kaya

Pelin Pekercan

Pınar Bora

Şimal Bilgiç

Vefa Aziz

Yasemin Güzel

Zuhal Güven

Akkok akis logos
Facebook Twitter Instagram Youtube